קיבוץ אפק
04-8784330
052-8391797


הדגמת מלאכות יד עתיקות
מרכז אומניה הוקם בקיבוץ אפק מתוןחזון הקיים במשפחה שנים רבות. כל אחד מאיתנו פיתח את כישוריו האומנותיים מתוך אהבהלחומר טבעי ולעולם העשייה.

ההדגמות מתאימות ליום פעילות חוויתי ומעשיר, המלמד כיצד עבדו בעלי המלאכה מאז ועד היום, תוך כדי התנסות המשתתפים בכלים מקצועיים ועתיקים גם יחד. מתאים לכל מוסדות החינוך, מוזיאונים, ירידים, כנסים וימי כיף לקבוצות. את ההדגמות ניתן לקיים במרכז אומניה או בכל מקום אחר בארץ לפי צרכי הלקוח.

רצענות:(אלדד בכר)
הדגמת מלאכת היד מהעתיקות ביותר הכוללת הכנת סנדלים בעבודת יד לפי טכניקות עבודה מסורתיות, ריקועים, שזירות וקליעות שונות, הסבר על שיטות עיבוד עור מהעת העתיקה אשר הומצאו בארץ ישראל. היכרות עם כלי עבודה ייחודיים למלאכת יד זו. תצוגת עבודות יד.

עץ(רועי בכר)
פעילות בעץ טבעי הכוללת הדגמה עם מחרטת יד עתיקה על עץ ירוק, על מגוון עצי א"י תצוגה מרשימה של עבודות יד בעץ התנסות של הצופים על מחרטת העץ בשילוב הסברים על מלאכה זו. ועוד'...ברזל:(מנחם בכר)
הדגמה חיה של חישולי מתכת ועבודת נפחות מדהימה הקהל אף הוא יוכל להתנסות ולהכות בברזל החם בשילוב הסברים מעניינים תו"כ עבודה עם תצוגת עבודות במקום.

ניתן להוסיף לבעלי המלאכה אומנים נוספים כגון: טוויה ואריגה, קליעת סלים מסורתית. ועוד.


המרכז פתוח לקהל הרחב בכל ימות השבוע . המקום מציע שפע של פעילויות לקבוצות, משפחות ועוד.. במקום שפע של חניה ,סביבה פסטורליתונעימהאווירה משפחתית עם כוס קפה ויחס אישי לכל אורח

עם סטף ורטהיימר
במוזיאון הפתוח תפן.עם נשיא המדינה שמעון פרס באירוע "מאה שנה לתעשייה"